Η Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας στο Διαδίκτυο

Ο κατάλογος των βιβλίων της Βιβλιοθήκης του Σχολείου μας ολοένα και μεγαλώνει και μπορείτε να τον δείτε εδώ. Εκτός από τα βιβλία για τα παιδιά υπάρχουν αρκετά βιβλία για ενήλικες, οι οποίοι μπορούν επίσης να δανείζονται.

Για τις ώρες λειτουργίας της βιβλιοθήκης μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλ: 2273032877 και 2273034144, στο mail του σχολείου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , καθώς και να διαβάζετε τις ανακοινώσεις που αναρτώνται στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Διαβάστε επίσης ένα αναλυτικό άρθρο του Τάσου Μποτζεκίδη για το πώς οργανώθηκε η παιδική βιβλιοθήκη στο: Υποδομή: Οργάνωση βιβλιοθήκης.

Επιμέλεια άρθρου: Μαρία Μπαρμπάκη