Γιορτή Χριστουγέννων

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου, 5.30 το απόγευμα, πραγματοποιήσαμε τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας στην αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων της Δημοτικής Ενότητας Καρλοβασίων. Οι μικροί μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων παρουσίασαν μικρά θεατρικά σχετικά με τα Χριστούγεννα.altalt

Η χορωδία του σχολείου μας από μαθητές των υπόλοιπων τάξεων τραγούδησε παραδοσιακά κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας συνοδευόμενη από τη διευθύντριά μας, κ. Μαρία (πιάνο), το δάσκαλο της Γ΄ τάξης, κ. Τάσο (κιθάρα-ακορντεόν) και το δάσκαλο της Ε΄, κ. Αποστόλη (τουμπελέκι).

{youtube}P0ETF2AyATw{/youtube}

{youtube}XDHVp7pQWxU&feature{/youtube}

Μετά το τέλος της γιορτής προσφέρθηκαν γλυκίσματα που ετοίμασε ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου, ενώ εκτέθηκαν σε παζάρι κατασκευές των παιδιών και κυριών του συλλόγου. Τα έσοδα από το παζάρι θα διατεθούν για τη βιβλιοθήκη του σχολείου.