Χριστουγεννιάτικο παζάρι

Στις 7 Δεκεμβρίου έγινε στο σχολείο μας Χριστουγεννιάτικο παζάρι, τη φροντίδα του οποίου είχε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου. Εκτέθηκαν και πουλήθηκαν για τις ανάγκες του συλλόγου δημιουργίες γονιών και μαθητών του σχολείου, όπως χριστουγεννιάτικες κάρτες, στολίδια, γλυκά, κεριά και φυσικά τα ημερολόγια του 2014.

Το παζάρι περιλάμβανε πολλές και όμορφες εκπλήξεις για τα παιδιά. Ο ίδιος ο Άγιος Βασίλης ήταν στη γιορτή και τα παιδιά φωτογραφήθηκαν μαζί του!

Επίσης, δύο μητέρες μαθητών έβαψαν τα πρόσωπα των παιδιών με χριστουγεννιάτικα σχέδια.

altΣε μία άλλη γωνιά τα παιδιά μπορούσαν να γράψουν γράμματα στον Άγιο Βασίλη.

Η γιορτή έληξε με μία κεφάτη συναυλία, από το συγκρότημα Χαμαιλέων. Νωρίτερα τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να γνωρίσουν και να πειραματιστούν με τα μουσικά όργανα.