Διαγωνισμός αφίσας και σελιδοδείκτη

Το Μάρτιο του 2013 οι μαθητές του σχολείου συμμετείχαν σε διαγωνισμό κατασκευής αφίσας και σελιδοδείκτη με θέμα την προώθηση της φιλαναγνωσίας. Η καλύτερη αφίσα και ο καλύτερος σελιδοδείκτης που επιλέχτηκαν εκπροσώπησαν το σχολείο μας στο διαγωνισμό μεταξύ όλων των σχολείων της σύμπραξης Comenius, που έγινε τον Απρίλιο του 2013 στην πόλη Λυόν της Γαλλίας.

Πολλές από τις δημιουργίες των μαθητών είχαν όμορφα σχέδια, καθώς και έξυπνες ιδέες και η επιλογή του καλύτερου ήταν μία πραγματικά δύσκολη υπόθεση.

Εδώ μπορείτε να δείτε την αφίσα που επιλέχτηκε ως η καλύτερη. Ήταν μία δημιουργία των μαθητών της Α΄1 τάξης και της δασκάλας τους, κ. Τζένης Περιφάνα.alt

Δεύτερο βραβείο κέρδισε η αφίσα των μαθητριών της Στ΄ τάξης, Αθηνάς Καρναβά και Μαρίας-Ζωής Τζουάνου.

Τρίτο βραβείο κέρδισε η αφίσα των μαθητριών της Ε΄1 τάξης, Αναστασίας Αναγνώστου και Αλεξάνδρας Παγώνη.

Μεταξύ των σελιδοδεικτών το α΄ βραβείο  μοιράστηκαν ο σελιδοδείκτης του μαθητή της Δ΄τάξης, Άγγελος Κοτσολάκης και της μαθήτριας της Στ΄ τάξης, Αλεξάνδρας Παπακωνσταντίνου.

Στη συνέχεια μπορείτε να δείτε μερικούς ακόμα σελιδοδείκτες που διακρίθηκαν,

καθώς και μερικές αφίσες.