Τα παιδιά ζωγραφίζουν στον τοίχο

Στις 23 και 24 Μαΐου οι μαθητές όλου του σχολείου υπό την επίβλεψη της ζωγράφου, κ. Βίκυς Λεκάτη ζωγράφισαν έναν μεγάλο τοίχο του σχολείου. Το έργο πραγματοποιήθηκε χάρη στην οικονομική υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων του σχολείου. Όλα τα παιδιά εργάστηκαν με πολλή όρεξη σε ζευγάρια ή μικρές ομάδες. Την πρώτη μέρα ζωγράφισαν οι τρεις πρώτες τάξεις και την επόμενη οι υπόλοιπες. Δείτε πώς ο τοίχος σταδιακά άρχισε να μεταμορφώνεται:

Το έργο ξεκίνησε με τους μαθητές της Α΄που δούλεψαν με σφουγγάρια.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε η Β΄ τάξη που έδειξε μεγάλο ζήλο στην εκτέλεση του έργου της!alt

Η πρώτη μέρα έκλεισε με τα παιδιά της Γ΄που δούλεψαν με σφουγγάρια και έκαναν χρωματιστούς κύκλους με πινέλα. alt

altΤην επόμενη μέρα ανέλαβε δράση η Δ΄ τάξη με τα πινέλα της.

Την ολοκλήρωση της ζωγραφικής ανέλαβαν οι δύο μεγαλύτερες τάξεις του σχολείου μας.

Ιδού το τελικό αποτέλεσμα!alt